2433/868
P. Hertz, m.fl: Et fad samt dækketallerken af sølv. 20. årh. Diam. 28-36 cm. (2)
Vurdering :
8.000 DKK Ikke solgt
2433/856
Karl Gustav Hansen: "Charlotte". Bestik af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. (54)
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2433/736
Henning Koppel: Cirkulær skål af sterlingsølv. Georg Jensen efter 1945. H. 4,8. Diam. 16.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2433/742
Hans Hansen: "Arvesølv 11". Bestik af sølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. Vægt eksklusive dele med stål 5258 g. (127)
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK -
2433/737
Karl Gustav Hansen: "Charlotte". Bestik af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. Vægt eksklusive dele med stål 4274 g. (147)
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt
2433/626
Johan Rohde: Bonbonniere / opsats med låg af sølv. Georg Jensen 1915-1932. Dessin 43. H. 15.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK