Ure /
Konsol-, kamin- og vægure
2 emner
sælges
i Aarhus
2433/8Aarhus
Fransk konsolur af delvis forgyldt bronze, ved urhus putto på søjle. Dernière à Paris. 19. årh.s sidste halvdel. H. 65.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2433/110Aarhus
Fransk konsolur af forgyldt bronze. Charles Hour, Paris. Rokokoform. Ca. 1900. H. 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: