2433/210
Fajance fad, dekoreret i blåt, gennembrudt flettet fane. Usign. Antagelig Rörstrand 18. årh. 23 x 26 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
2433/174
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2433/126
Fransk vægfontæne af fajance, dekoreret i rødt med kvinde i landskab. Rokoko form. 19. årh. H. 41. B. 29.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2433/84
Bertel Thorvaldsen, efter: "Venus" og "Jason". To figurer af rød terrakotta. P. Ipsen. H. 26 og 28. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK