2433/264
Fem katolske helgenfigurer af udskåret og bemalet træ. 19. årh. H. 37-42. (5)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2433/259
En samling monteringer af patineret og forgyldt bronze. Bestående af 14 dele. 19. årh. H. 8-14. B. 6-21. (14)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2433/245
Et par cassoletter af bronze samt opsats af bronze og slebet krystalglas. 19.-20. årh. H. 13 og 15. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2433/153
Albert Ernest Carrier-Belleuse, efter: To figurer, fremstillede af patineret metal. Monterede på baser af sortmalt træ. H. 68 cm. (2)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2433/138
Etagere af metal, ovale hylder opat på rund fod. 20. årh. H. 125. L. 104. B. 70.
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt