2433/201Aarhus
Simon van Gelderen: Interiør med nøgen kvinde henslængt på en seng. Sign. Simon Gelderen. Olie på lærred. 39 x 55.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2433/202Aarhus
Andreas Juuel: Parti fra en skovvej med en gående kvinde. Sign. monogram. Olie på lærred. 33 x 26.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2433/203Aarhus
Kai Drews: Kystparti med en badebro. Sign. K. Drews 1935. Olie på lærred. 32 x 47.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/204Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse: Kystparti med klipper. Sign. BH 08. Olie på lærred. 45 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/207Lyngby
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2433/209Aarhus
Axel Hou: Opstilling med roser i en glasvase. Sign. Axel Hou, 29-5-43. Olie på lærred. 34 x 28.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/212Aarhus
N. P. Mols: Klitlandskab ved Nissum. Sign. Niels P. Mols, 86 Nissum. Olie på lærred. 30 x 52.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/214Lyngby
Franz Josef Blaschke (efter Rembrandts værksted): Portræt af en forsker, muligvis Jan Cornelisz. Sylvius. Sign. Blaschke 1952. Olie på lærred. 125 x 103.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2433/234Aarhus
Louise Bonfils: Gårdeksteriør med et bindingsværkshus. Sign. Olie på lærred monteret på malepap. 28 x 38.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/235Aarhus
Ubekendt maler, 19. årh.: Portræt af en ældre mand med langt skæg. Usigneret. Olie på lærred. 21 x 21.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2433/236Aarhus
Ubekendt maler, 19. årh.: Skovparti med råvildt i baggrunden. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 29 x 22.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2433/237Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2433/238Aarhus
Christian Zacho: Parti fra Marselisborgskovene. Usigneret. Olie på lærred. 40 x 56.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2433/239Aarhus
Raffaello Santi, efter, 20. årh.s begyndelse: Madonna med Kristusbarnet. Usigneret. Olie på lærred. 68 x 45.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2433/240Aarhus
N. A. Lützen: Fra en skovlysning. Sign. N. A. Lützen, Mai 1870. Olie på lærred. 33 x 46.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2433/241Aarhus
Holger Lübbers: Marine med skibe på slæb i havblik. Sign. H. Lübbers 1922. Olie på lærred. 74,5 x 107.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2433/244Aarhus
C. F. Aagaard: Udsigt over Botanisk Have. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 27 x 41.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2433/255Aarhus
Fransk maler. 20. årh.: Sommerligt landskab med figurer i forggrunden. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 51 x 66.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2433/257Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/258Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2433/261Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/262Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2433/263Aarhus
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2433/265Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2433/266Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2433/267Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2433/268Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/269Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: