En grønlandsk etnografisk samling. Ca. 40 dele.
Sælges d. 12. august
Vurdering : 20.000 DKK
Næste bud: 14.000 DKK
Niels Laurits Nielsen: Kystparti fra Grønland med isbjerge. Sign. NLN. Akvarel på papir. 24 x 34.
Vurdering : 3.000 DKK
Næste bud: 1.500 DKK