Engelsk George III lygteur i senere kasse af sortmalet med kineserier i guld, signeret 'Jn. Monkhouse, London. 18. årh.s slutning. H. 48. B. 30. D. 19.
Sælges d. 12. august
Vurdering : 12.000–15.000 DKK
Næste bud: 8.500 DKK