2427/508
Marika Mäkelä: "Signed Place", 1995. Sign. på bagsiden Marika Mäkelä samt dateret. Olie, pigment og bladguld på lærred. 128 x 120 cm. Uindrammet.
Vurdering :
25.000 DKK Ikke solgt
2427/505
Asger Jorn: “Uden titel”. Sign. Jorn 53/70, 94/100 fra “Silkeborg Suiten”. Litografi. Bladstørrelse 66 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2427/502
Domenico Colanzi: Kvindefigur. Sign. Colanzi, IV/IX. Patineret bronze. H. 170. B. 38. D. 27.
Vurdering :
20.000–30.000 DKK Hammerslag:
28.000 DKK -
2427/504
Vilhelm Lauritzen: "Christiansborg". Ringkrone af messing med syv blus. Skærme af matglas. Diam. 90.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
13.500 DKK -
2427/500
Hans Scherfig: Landskab med kænguruer, 1961. Sign. Scherfig. Tempera på kraftigt papir. Lysmål 30 x 43.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK -
2427/503
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK