2427/881Aarhus
Dansk møbeldesign: Fire stole med stel af eg, betrukket i sæder med brunt skind. Udført hos Vamo. (4)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2427/882Aarhus
Dansk møbeldesign: Et par lænestole med ben af sortbejdset træ, betrukket med mønstret møbelstof. 1940'erne. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2427/883Aarhus
Evgenij Klenø: Landskab med udsigt over marker. Sign. Klenø 64. Olie på lærred. 79 x 97.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2427/884Aarhus
Michael Kvium, Peter Klitgaard : "Det skinbarelige øje". Dvd samt signeret plakat med tegning. Plakat 47,5 x 36.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/885Aarhus
Nes Lerpa: Uden titel, 1984. Sign. på bagsiden Nes Lerpa, København. Olie på lærred. 45 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/886Aarhus
Ian McKeever: "Temple Painting", udstillingsplakat. Sign. McKeever. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 200 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: