-
2427/502Lyngby
Domenico Colanzi: Kvindefigur. Sign. Colanzi, IV/IX. Patineret bronze. H. 170. B. 38. D. 27.
Sælges
Vurdering :
20.000–30.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/517Lyngby
Ib Braase: Uden titel (Bænken), 1977. Usign. Bemalet jern, bronze og marmor. 86 x 115 x 65.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
-
2427/523Lyngby
Peter Brandes: Uden titel. Sign. Peter Brandes, Kongelig P. 95. Glaseret lertøj. H. 76. Dia. 34.
Sælges
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/526Lyngby
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. Børge Jørgensen 1976. Poleret og mat stål samt sort bemalet stål. 96 x 58 x 49.
Sælges
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
-
2427/530Aarhus
Helge Holmskov: "Par i omfavnelse". 1945. Sign. monogram 45. Skulptur af udhugget træ. H. 120.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/584Aarhus
Helge Holmskov: Kvindetorso. Usigneret. Brændt ler. H. 70.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2427/587Aarhus
Sven Dalsgaard: Selvportræt. Sign. Sven Dalsgaard 1972. Ready made. 55 x 40.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2427/616Lyngby
Raimo E. E. Veranen: Kvindetorso. Sign. Raimo Veranen 2011. Bemalet kunststen. H. inkl. base. 30.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/634Lyngby
Yan Kai Nielsen: Uden titel. Sign. Yan. Udskåret teaktræ. 12 x 48 x 7.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/637Lyngby
Andreas Wargenbrant: "My first dollar". Sign. på bagsiden. Grøn- og guldpatineret bronze. 20 x 43, 5 x 2.
Sælges
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/640Lyngby
Peter Brandes: Lekythos. Usign. Bemalet lertøj. H. 33. Dia. 10.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/660Lyngby
Niels Helledie: Kristus. Usign. Matglaseret stentøjsrelief. H. 24.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/669Lyngby
Andreas Wargenbrant: "The Winner takes it all!". Bronze. 39x37.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2427/670Lyngby
Hanne Varming: "Konen i dørkarm". Sign. HV. Patineret bronze. H. 22.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/681Lyngby
Bjørn Nørgaard: Uden titel, 1992. Usign. Kongelig. P. 287. Polykromt glaseret porcelæn. 52 x 18,5 x 8,5.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/714Aarhus
Helge Holmskov: Pige i blæsevejr. Usigneret. Brændt rødler. Monteret på plade af fyrretræ. H. 38.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2427/718Lyngby
Jens-Flemming Sørensen: Uden titel. Sign. JFS 2010. Patineret bronze. 8 x 13 x 12.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/723Lyngby
Mikael Jackson: Uden titel. Usign. Relief i porcelæn og messing. 90 x 60 x 21.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/724Lyngby
Leif Sylvester: “A Glimpse of Humanity”, 84/125. Polykrom bemaling på glasfiber. Udført for The Elephant Parade. H. 29.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2427/754Lyngby
Jørgen Haugen Sørensen: “Den lille katolske”. Skulpturgruppe i fem dele af poleret marmor og sten. H. 35 (6)
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2427/836Aarhus
Anni & Bent Knudsen: Uro af messing med kugler af rød plast. 1960'erne. H. 50.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud: