2427/885
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2427/884
Michael Kvium, Peter Klitgaard : "Det skinbarelige øje". Dvd samt signeret plakat med tegning. Plakat 47,5 x 36.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
420 DKK -
2427/883
Evgenij Klenø: Landskab med udsigt over marker. Sign. Klenø 64. Olie på lærred. 79 x 97.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2427/869
Doris Bloom: Rytter og elsskovscene. Kul og koldnålsradering. Bladstørrelse 35 x 25 og Lysmål 34 x 19. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2427/860
Kari Svensson: Landskab, Færøerne. Sign. KS 03 samt på bagsiden. Olie på lærred. 40 x 50.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2427/859
Max Parylewicz: Uden titel. Sign. på bagsiden M. Parylewicz, 2001. Olie på lærred. 180 x 260.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2427/853
Jens Sørensen: Parti fra Bakken. Sign. Jens Sørensen. Olie på lærred. 34 x 47.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2427/844
Vurdering :
1.200 DKK Ikke solgt
2427/832
Ellen Krause: "Rosenbuket". 1978. Sign. Krause. Olie på lærred. 51 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2427/834
William Hansen: Landskab med stynede popler. Sign. monogram 73. Olie på plade. 64 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2427/833
Ernst Syberg: Landskab. Sign. Ernst Syberg 1954. Olie på lærred. 63 x 87.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2427/831
Peter Nicolaisen: Blomster. Sign. PN. Olie på lærred. 48 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2427/826
Anders Bruun-Møller: Uden titel. Sign. abm. Mixed media på papir. Lysmål 34,5 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2427/830
Peter Nicolaisen: Blomster. Sign. PN. Olie på lærred monteret på plade. 43 x 39.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2427/820
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Uden titel. Sign. Taist 1977. Mixed media på plade. 45 x 60.
Vurdering :
1.500 DKK Ikke solgt
2427/819
Ubekendt maler, 20. årh.: Uden titel. Sign. Rich Wiggens. Olie på lærred. 60 x 80.
Vurdering :
1.500 DKK Ikke solgt
2427/818
Leif Tingkær: "Uvejr". 1990. To kompositioner. Sign. Leif Tingkær. Olie på papir. Lysmål hver 60 x 50. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2427/795
Jørgen Steen: Uden titel. Sign. JS 02. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2427/793
Kai Führer: "The nearness of you, Andreas", 1982. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 47 x 38.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2427/792
Ole Finding: "Havdyr", 1989. Sign. Ole Finding, 89. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2427/791
Jørgen Steen: Uden titel. Sign. JS 02; Sign. på bagsiden Jørgen Steen 2002. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2427/784
Anita Houvenaeghel: Uden titel, 2003. Sign. Houvenaghel med datering. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2427/778
Børge Herman Hansen: Motiv med huse. Sign. BH. Olie på plade. 44 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2427/777
Lili Ege: Motiv fra Roskilde Fjord. Sign. Lili Ege. Olie på plade. 24 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2427/773
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2427/763
Kari Svensson: Uden titel. Sign. monogram. Olie på lærred. 140 x 100.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2427/752
Aage Gitz-Johansen: "Finnmarken", 1954. Sign. monogram. Blæk på papir. Bladstørrelse 32 x 45. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2427/747
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2427/727
Edith Kielland-Brandt: Opstilling med blomster og vaser. Sign. Edith Kielland-Brandt. Olie på lærred. 51 x 49.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2427/702
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Ikke solgt
2427/701
Johannes A. Jørgensen: "Den rene romantik". Sign. Johs 76 samt på bagsiden. Olie på lærred. 49 x 75.
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2427/692
Vita Thymann: "Rød tjørn". 1973. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 56 x 66.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2427/688
Harald Leth: "Badestrand, Skive Fjord". Sign. HL. Olie på lærred. 23 x 37.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2427/662
Aage Gitz-Johansen: Tre kompositioner. Delvist sign. Akvarel, kul og gouache på papir. Bladstørrelse 21 x 30 .... (3)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2427/635
Sergei Sviatchenko: "Heritage of landscapes characters". Sign. Olie på lærred. 60 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2427/629
Svend Engelund: "Direktørmøde". 1975. Sign. SE 76. Olie på lærred. 90 x 130.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2427/581
Svend Åge Madsen: Huse, Færøerne. Sign. Sam. Olie på lærred. 60 x 60.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2427/524
Rita Kernn-Larsen: Uden titel. Sign. Rita Kernn-Larsen samt på bagsiden. Olie og collage på lærred. 67 x 79.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Ikke solgt
2427/518
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Ikke solgt
2427/512
Bárdur Jakupsson: Komposition. Sign. Bá Jakupsson 17. Olie på lærred. 80 x 70.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2427/515
Rita Kernn-Larsen: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 82 x 65.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
2427/509
Mogens Balle: Uden titel, 1979-80. Sign. MB. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK