2427/581
Svend Åge Madsen: Huse, Færøerne. Sign. Sam. Olie på lærred. 60 x 60.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2427/580
Poul S. Nielsen: Model. Sign. monogram. Olie på lærred. 65 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2427/568
Ingvald Holmefjord: Landskab, Corbières. Sign. IH 2003; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 61.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2427/544
Jens Birkemose: "Figurer i natten". Sign monogram. Olie på lærred. 120 x 150. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
2427/529
Lars Physant: "Ekstatisk II", 2005. Usign. Akryl på relief af træ. 88 x 72 x 2,6. (2)
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
2427/512
Bárdur Jakupsson: Komposition. Sign. Bá Jakupsson 17. Olie på lærred. 80 x 70.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2427/515
Rita Kernn-Larsen: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 82 x 65.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
2427/509
Mogens Balle: Uden titel, 1979-80. Sign. MB. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2427/514
Leif Sylvester: "Apport". Sign. Sylvester 2015. Akryl på lærred. 60 x 50.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
60.000 DKK -
2427/508
Marika Mäkelä: "Signed Place", 1995. Sign. på bagsiden Marika Mäkelä samt dateret. Olie, pigment og bladguld på lærred. 128 x 120 cm. Uindrammet.
Vurdering :
25.000 DKK Ikke solgt