2427/870
Kjeld Hansen: Parti fra Svaneke, Bornholm. Sign. Kj. H. Olie på lærred. 69 x 94.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2427/800
Kræsten Iversen: Landskab med gæs. Sign. K.I. Olie på lærred. 46,5 x 68.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
550 DKK -
2427/798
Kræsten Iversen: Havneparti. Sign. K.I. Olie på lærred. 65 x 85.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2427/790
Kræsten Iversen: Opstilling. Sign. K.I. Olie på lærred. 52 x 63.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2427/506
Frimod Joensen: Udsigt over en færøsk bygd. Sign. Frimod Joensen 1979. Olie på plade. 62 x 90.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
2427/500
Hans Scherfig: Landskab med kænguruer, 1961. Sign. Scherfig. Tempera på kraftigt papir. Lysmål 30 x 43.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK