2427/530Aarhus
Helge Holmskov: "Par i omfavnelse". 1945. Sign. monogram 45. Skulptur af udhugget træ. H. 120.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/584Aarhus
Helge Holmskov: Kvindetorso. Usigneret. Brændt ler. H. 70.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2427/587Aarhus
Sven Dalsgaard: Selvportræt. Sign. Sven Dalsgaard 1972. Ready made. 55 x 40.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2427/714Aarhus
Helge Holmskov: Pige i blæsevejr. Usigneret. Brændt rødler. Monteret på plade af fyrretræ. H. 38.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2427/836Aarhus
Anni & Bent Knudsen: Uro af messing med kugler af rød plast. 1960'erne. H. 50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud: