2427/596Aarhus
Bjørn Wiinblad: To opsatser samt "Efterår" figur af lertøj. Sign. monogram. H. 30-36. (3)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2427/700Aarhus
Dansk design: To papirkurve af patineret kernelæder. H. 25-29. Diam. 23. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/705Aarhus
Dansk design: Organisk formet fad af massivt teak med to fordybninger. Ej stemplet. Udført 1960'erne. L. 59,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/710Aarhus
Jens H. Quistgaard: Isspand og to fade af teak og wengé. H. 39,5. Diam. 32 og L. 42,5. (3)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2427/713Aarhus
Susanne Alpass: Vase af stentøj med to hanke. Dekoreret med lys glasur med brune og grønne elementer. H. 16. B. 30.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2427/780Aarhus
André Villien: Art Nouveau vase af tin, rigt dekoreret med florale mønstre. Sign. A. Villien. Ca. 1900. H. 63.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/852Aarhus
Jens H. Quistgaard: Et par cigarhumidorer af palisander. Udført hos Dansk Designs Denmark, IHQ. H. 15. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: