2427/562
Tage Mellerup: "Trio", 1944. Sign. Tage Mellerup med datering på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 100.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2427/550
Carl-Henning Pedersen: Frugter i skål. Sign. chp, 1955. Oliekridt på papir. Lysmål 35 x 50.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2427/553
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. chp El Quseirr, 2004. Akvarel på papir. Bladstørrelse 31 x 47.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2427/547
Mogens Balle: Rød, sort og hvid komposition. Sign. MB 57. Olie på lærred. 63 x 73.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
2427/521
Knud Nielsen: Komposition, 1963. Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 120 x 135.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt