2427/138
Versace: "Medusa" bestik af sølvplet bestående af 48 dele. Udført hos Rosenthal. 20. årh. (48)
Vurdering :
8.000 DKK Ikke solgt
2427/42
To sæt på seks samt et par teskeer af sølv med snoede skafter og forgyldte laffer. Danmark. 19. årh. L. 12,5-14. (14)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
600 DKK -
2427/36
P. Hertz: Et sæt bestående af tolv teskeer af forgyldt sterlingsølv prydet med emalje. 19. årh. L. 11,8. (12)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2427/30
En samling skeer af sølv, bl.a. et par danske barok skeer med violinformede skafter. 18.-19. årh. L. 12,5-21,7. (11)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2427/18
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK