2427/20Aarhus
Peter Green: Sønderjysk barok standur i kasse af bemalet træ. Sign. 18. årh. H. 212. B. 45. D. 26.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/38Aarhus
Dansk rokoko standur i kasse af guldstafferet fyrretræ. Sign. P. Mathiesen. 18. årh. H. 220,5. B. 52. D. 28.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud: