2427/266
Franz Liborius Schmitz, tilskrevet: Silhouetklip forestillende medlemmer af den adelige slægt Krabbe. 19. årh.s begyndelse. 29 x 36 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
2427/258
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2427/242
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2427/219
Seks trearmede kandelabre af messing, Eskilstuna 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 49 cm. (6)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.900 DKK -
2427/66
Tre dele malakit med monteringer af messing. 20. årh. H. 4,5-7. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2427/63
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2427/45
Russisk syskrin af ben og træ, skåret med person-, dyre- og byscenerier. Kholmogory, 19. årh. H. 15 cm. (2)
Vurdering :
3.000–5.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
2427/6
To autografer af John Lennon og Yoko Ono fra parrets besøg på Verdensuniversitetet i Skyum Bjerge, Thy. 1970.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK