2427/6Aarhus
To autografer af John Lennon og Yoko Ono fra parrets besøg på Verdensuniversitetet i Skyum Bjerge, Thy. 1970.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2427/45Lyngby
Russisk syskrin af ben og træ, skåret med person-, dyre- og byscenerier. Kholmogory, 19. årh. H. 15 cm. (2)
Vurdering :
3.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/63Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2427/66Aarhus
Tre dele malakit med monteringer af messing. 20. årh. H. 4,5-7. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/69Lyngby
Tysk Art Deco minaudière af guld, sølv og emalje. Louis Kuppenheim, Pforzheim. Ca. 1920. L. 8,5 cm
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2427/219Lyngby
Seks trearmede kandelabre af messing, Eskilstuna 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 49 cm. (6)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/242Lyngby
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/250Aarhus
"Guldsmed". Butiksskilt af delvist bemalet og forgyldt jern. 20. årh. H. 90. B. 44. D. 7.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2427/258Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2427/266Lyngby
Franz Liborius Schmitz, tilskrevet: Silhouetklip forestillende medlemmer af den adelige slægt Krabbe. 19. årh.s begyndelse. 29 x 36 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: