2427/7Lyngby
Olga Alexandrovna: Opstilling med et opdækket kaffebord. Sign. Olga. Vandfarve på papir. Lysmål 34 x 44.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2427/49Lyngby
Christen Købke: Studie af en herre iklædt ægyptiske klæder. Sign. Chr. Købke. Bly, vandfarve og gouache på papir. 11,5 x 10.5.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2427/109Lyngby
Jacob Petersen: Skibsportræt af sejlskib ud for Kronborg. Sign. J. Petersen 1841. Vandfarve og gouache på papir. Lysmål 47 x 65.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2427/112Aarhus
Constantin Hansen: Portræt af Anna Mathea Hammerich. Sign. Const H 1855. Blyant på papir. Lysmål 23 x 19,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/199Lyngby
Johannes Larsen: To raderinger med fugle. Tryksign. monogram 1903 og 1906. Raderinger. Bladstørrelse 33 x 42. (2).
Vurdering :
2427/225Lyngby
Dansk maler, 19. årh.: Skibsportræt af Dagny af Svendborg. Usigneret. Bly og gouache på papir. 42 x 62.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: