2427/27Lyngby
Lille dreng med hund, der drikker mælk fra en skål. Figur af porcelæn, dekoreret i overglasurfarver. W. 123. Meissen. H. 8,5 cm.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/39Lyngby
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2427/51Lyngby
Effie Hegermann-Lindencrone: Fad af porcelæn. Sign. monogram. Bing & Grøndahl, 1915-1948. Diam. 21,5 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2427/175Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/214Lyngby
"Perlestellet" frugtkurv med underfad af porcelæn, privat dekoreret. Dateret 1926. Royal Copenhagen. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/218Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2427/247Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/248Lyngby
Et par Fulda prydvaser af porcelæn. Tyskland, 18. årh.s slutning. H. 16,5 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2427/286Lyngby
Ægvase af porcelæn, korpus med prospektmaleri af Børsen i København. Låg dekoreret med forbogstaverne 'EM' i guld.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: