2427/18Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/30Aarhus
En samling skeer af sølv, bl.a. et par danske barok skeer med violinformede skafter. 18.-19. årh. L. 12,5-21,7. (11)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/36Aarhus
P. Hertz: Et sæt bestående af tolv teskeer af forgyldt sterlingsølv prydet med emalje. 19. årh. L. 11,8. (12)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2427/42Aarhus
To sæt på seks samt et par teskeer af sølv med snoede skafter og forgyldte laffer. Danmark. 19. årh. L. 12,5-14. (14)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/138Aarhus
Versace: "Medusa" bestik af sølvplet bestående af 48 dele. Udført hos Rosenthal. 20. årh. (48)
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: