2427/89
Svensk kommode af bemalet træ. Gustaviansk form, 19. årh. og senere. H. 93. B. 97. D. 47.
Vurdering :
10.000 DKK Ikke solgt
2427/95Lyngby
Rokoko spejl i ramme af forgyldt træ. 18. årh.s midte. H. 155. B. 65.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2427/101Lyngby
Lille senempire pengeskab af sortmalet jern, plint af sortmalet træ med skuffe. Danmark, 19. årh.s første halvdel. H. 96. B. 40. D. 34.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/107Lyngby
Dansk flisebord af bemalet og forgyldt træ, plade med 18 hollandske fliser dekoreret i blåt, sarg med skuffe. Fliser 18. årh.s slutning. Bord 19. årh.s slutnin
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2427/113Lyngby
Dansk flisebord af bemalet træ, pladen med 24 hollandske fliser. Fliserne 18. årh.s slutning. Bordet, rokoko form, 19. årh.s anden halvdel. H. 78. L. 85. B. 60.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/119Lyngby
Klassisk figur efter antik 'The Townley Diskobolos', malet kunststen. 20. årh.s begyndelse. H. 170.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/125Lyngby
Barok hængeskab af egetræ med hemmelige rum, prydet med gennembrudte skæringer. 18. årh. H. 68. B. 60. D. 28.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: