2436/145
Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902)
Marine med skibe i havsnød. Sign. Carl Baagøe 82. Olie på lærred. 22,5×33.
Minimalt trykmærke fra blændramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag