2419/316
Seksarmet kirkekrone af messing, prydet med seks lysreflekser. Barokform. 20. årh. H. 48. Diam. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag