2421/73
Italiensk maler, ca. 17. årh.
Bibelsk motiv med en stening. Usigneret. Olie på lærred. 50,5×32.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 175, 1965 nr. 208.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger samt retoucheringer.
Vurdering
Hammerslag
31 bud