2419/​5

Russisk ikon med fremstilling af evangelisten Johannes. Tempera på træpanel med kovcheg. 19. årh. 45×38 cm.D2

Enkelte retoucheringer, mærker, krakeleringer og ridser. Lettere buet. Revne midt for med reparation.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag