2422/249
Tre taburetter af hhv. forgyldt og bemalet træ, sæder betrukket med møbelstof, to udskåret med blomster og kannelerede ben, disse Louis XVI 18. årh.s. slutning. Trejde skammel dekoreret med polykrom bemaling, denne 19. årh.s. slutning. H. 41–45. B. 40–56. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter.
Vurdering
Hammerslag
14 bud
162894 | ||
1018610 (Autobud) | ||
162894 | ||
1018610 (Autobud) | ||
162894 | ||
1018610 (Autobud) | ||
162894 | ||
1018610 (Autobud) | ||
162894 | ||
1018610 (Autobud) | ||
162894 | ||
1018610 (Autobud) | ||
162894 | ||
1018610 |