2422/​249

Tre taburetter af hhv. forgyldt og bemalet træ, sæder betrukket med møbelstof, to udskåret med blomster og kannelerede ben, disse Louis XVI 18. årh.s. slutning. Trejde skammel dekoreret med polykrom bemaling, denne 19. årh.s. slutning. H. 41–45. B. 40–56. (3)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

14 bud

162894 2.600 DKK
1018610 (Autobud) 2.500 DKK
162894 2.500 DKK
1018610 (Autobud) 2.400 DKK
162894 2.300 DKK
1018610 (Autobud) 2.200 DKK
162894 2.100 DKK
1018610 (Autobud) 1.650 DKK
162894 1.600 DKK
1018610 (Autobud) 1.550 DKK
162894 1.500 DKK
1018610 (Autobud) 1.100 DKK
162894 1.050 DKK
1018610 1.000 DKK