Martin Bigum (f. København 1966)
The Kisses. Originalt farvelitografi, 2023. Trykt på 300g Rives syrefrit bomuldspapir. Signeret og nummereret 11/150. Uden ramme
Mål: 54×75 cm.
Galleripris: 6.000 kr.
Værket er doneret af Atelier Clot.
Dette værk sælges til fordel for Ungdommens Røde Kors. Bruun Rasmussen donerer således alle salærer og gebyrer der måtte være i forbindelse med auktionen. Om Ungdommens Røde Kors: Ungdommens Røde Kors er Danmarks største humanitære ungdomsorganisation. Vi er en frivillig, social organisation, som laver indsatser for og med børn og unge i hele Danmark og ude i verden. I Ungdommens Røde Kors er vi flere tusind børn og unge, der brænder for at gøre noget ved de sociale udfordringer, der findes for børn og unge i samfundet. Vi insisterer på, at alle kan gøre en forskel, og at alle kan være noget særligt for nogen.
38 bud
1120238 (Autobud) | ||
1156695 | ||
1120238 (Autobud) | ||
1156695 | ||
1120238 | ||
1156695 | ||
1022505 (Autobud) | ||
901652 | ||
1022505 (Autobud) | ||
1073074 | ||
1022505 (Autobud) | ||
965989 | ||
1022505 (Autobud) | ||
965989 | ||
1022505 (Autobud) | ||
907908 | ||
1022505 (Autobud) | ||
907908 | ||
1022505 | ||
901652 | ||
846899 | ||
1123231 | ||
1051635 | ||
1041682 | ||
1146107 | ||
849670 | ||
1041682 | ||
978772 | ||
942020 | ||
1041682 | ||
1152914 | ||
863679 | ||
1068637 (Autobud) | ||
863679 | ||
1068637 (Autobud) | ||
863679 | ||
1068637 | ||
1152914 |