2419/309
Dansk Louis XVI armstol af sortmalet træ, sæde med fransk rørflet, kopstykke med bemalede dekorationer. 18. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag