2420/​221

Hvalroskæbe - Odobenus rosmarus, med tænder og to stødtænder. 20. årh. H. 46 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

24 bud

915993 3.200 DKK
819284 (Autobud) 3.000 DKK
915993 3.000 DKK
819284 (Autobud) 2.900 DKK
830118 2.800 DKK
819284 (Autobud) 2.700 DKK
830118 2.600 DKK
819284 (Autobud) 2.500 DKK
830118 2.400 DKK
819284 (Autobud) 2.300 DKK
830118 2.200 DKK
819284 2.100 DKK
237551 (Autobud) 2.000 DKK
931531 2.000 DKK
237551 (Autobud) 1.950 DKK
931531 1.900 DKK
237551 (Autobud) 1.850 DKK
931531 1.800 DKK
237551 (Autobud) 1.750 DKK
102358 1.700 DKK
237551 (Autobud) 1.650 DKK
102358 1.600 DKK
237551 1.550 DKK
102358 1.500 DKK