2422/​306

Elektrisk tevandsmaskine af pletsølv, Regency form. 20. årh. H. 39,5 cm. B4

Proveniens: Valdemars Slot, Tåsinge. Har stået i “Sølv boksen” (se oversigtsplanen: inv. nr. SB 14).

Dette emne handles i fuldmoms

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Flere mindre samt enkelte let større indtryk. Mindre gennemslidning på forhøjede områder.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

879371 1.050 DKK
213818 1.000 DKK