2422/306
Elektrisk tevandsmaskine af pletsølv, Regency form. 20. årh. H. 39,5 cm. B4
Proveniens: Valdemars Slot, Tåsinge. Har stået i “Sølv boksen” (se oversigtsplanen: inv. nr. SB 14).
Dette emne handles i fuldmoms
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Flere mindre samt enkelte let større indtryk. Mindre gennemslidning på forhøjede områder.
Vurdering
Hammerslag
879371 | ||
213818 |