2422/179
Russisk ikon med fremstilling af Skt. George og Dragen. Tempera på træpanel. Ca. 1800. 62×50 cm.
Mindre aldersslitage, inklusive retoucheringer (primært langs kanter), flere krakeleringer, enkelte mærker og afskalninger. Antagelig senere høvlet bagside.
Fra
i
Vurdering
Dette emne er udgået
1059186 |