2422/​179

Russisk ikon med fremstilling af Skt. George og Dragen. Tempera på træpanel. Ca. 1800. 62×50 cm.

Mindre aldersslitage, inklusive retoucheringer (primært langs kanter), flere krakeleringer, enkelte mærker og afskalninger. Antagelig senere høvlet bagside.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Dette emne er udgået

1059186 3.000 DKK