2422/251
Hermann Böhme
“Trafo transport v. BHF Sternschanze nach u.w. Carolinerstr. Sept. 1926”. Sign. Hermann Böhme. Akvarel på papir. Lysmål 54×69.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Let bølget papir.
Vurdering
Hammerslag