872/​1237

Ann-Mari Lindbom (f. 1916, d. 1992, gift Forsberg)

Håndvævet ryatæppe af uld med geometrisk mønster i beige og brune nuancer. Udført hos AB MMF, anden halvdel af 20. årh. Sign. AB MMF og AML. L. 150. B. 106.

Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag