872/1237
Ann-Mari Lindbom (f. 1916, d. 1992, gift Forsberg)
Håndvævet ryatæppe af uld med geometrisk mønster i beige og brune nuancer. Udført hos AB MMF, anden halvdel af 20. årh. Sign. AB MMF og AML. L. 150. B. 106.
Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017
Vurdering
Hammerslag