328/6
Philippe Starck (f. Paris 1949)
“Bedside Gun”. Bordlampe af alumimium, belagt med guld. Fremstillet hos FLOS. H. 42,6.
Fremstår med alders- og brugsspor, herunder skærmen med ridser, skrammer samt skævhed. Skærmen gået fra i limning.
Tvangssalg, 1. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
42 bud