1839/140
Dansk hjørneskab af bemalet og delvist forgyldt træ. Barokform, 20. årh. H. 180. B. 92. D. 52.
Af nuværende ejer købt hos Hans Jørgen Petersen, Aabenraa.
Afskalning.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag