1839/​140

Dansk hjørneskab af bemalet og delvist forgyldt træ. Barokform, 20. årh. H. 180. B. 92. D. 52.

Af nuværende ejer købt hos Hans Jørgen Petersen, Aabenraa.

Afskalning.

Ældre malerier og møbler, 24. september 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK