873/​22

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

Friske hornfisk til salg. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 40×33.

Afbildet: Steffen Lindblad, “Paul Fischer - københavnernes maler” 1964, afb. s. 89. Helge Carlsen, “Billedmageren Paul Fischer” 1991, afb. s. 73.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier & bøger, 19. september 2017

Vur­dering

75.000 DKK

Hammerslag