872/199
Italiensk konsol af forgyldt træ med plade af imiteret sten, svungne sider og front udskpåret med cartouche and masks, cabriole legs with claw and bal endings. 19. årh.s midte. H. 83. B. 127. D. 60.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag