2419/725
Mogens Hertz (f. København 1909, d. Gudhjem 1999)
Rygvendt model i interiør. Sign. Mogens Hertz 53. Olie på lærred. 89×116.
Nogle mindre krakeleringer samt nogle enkelte små afskalninger. Lærred bør strammes op. Blændrammen rammen sidder delvist lød i rammen.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud