872/827
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
“Landskab, legende børn ved Bognemark”. Sign. monogram samt på bagsiden Oluf Høst, Gudhjem, Bornholm. Olie på lærred. 54×82.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag