872/938
Lowell Nesbitt (f. Baltimore 1933, d. New York 1993)
“Chairs from two rooms”, 1968. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 116×91. Uindrammet.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag