Foto endnu ikke klar
879/​1183

Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)

Væghængt skulptur i form af ræv udskåret af drivtømmer i organisk form. Øjne i form af indlagt mahogni og ibenholt. Unika. Udført 1972 af Jacob Hermann, stemplet monogram. H. 34. B. 19. D. 15.

Proveniens: Nær ven af Jacob Hermann.

Design, 4. juni 2018

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK