2051/​8058

Stor italiensk transitions konsol af forgyldt træ med plade af rødbroget marmor, rigt udskåret med gennembrudte blomster og bladværk. 18. årh.s anden halvdel. H. 87. B. 150. D. 71.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte afslag på skæringerne.

Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK

20.000 DKK