Bjarne Melgaard (f. Sydney 1967)
“Untitled (Jasmin Looking at the Moon)”, 2005. Sign og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 200×300. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Faurschou, København (BME-2005–20). Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017