Foto endnu ikke klar
879/1548
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Die zwei Elemente”. Sign. Jorn 70, 38/85. To-delt litografi i farver. Trykt hos Fratelli Pozzo, Torino. Lysmål 216×150.
Litteratur: Van de Loo nr. 360.
Malerier, grafik og foto, 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag