Alessandro Twombly (f. Rom 1959)
“Mesopotamico”, 1988. Sign. på bagsiden Alessandro Twombly 1988. Olie på lærred. 180×130.
Proveniens: Galerie Pilou Asbæk, København.
God original stand. Lærredet bølger lidt i nederste hjørner - kan formentlig kiles ud.
Moderne kunst og design, 8. november 2022