1734/9
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
“Sol over Tisvilde”. Sign. Jul. P. Olie på lærred. 61×69.
Udstillet: “Julius Paulsen udstilling”, Aarhus kunst galleri, oktober 1950.
Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 21. august 2017
Vurdering
Hammerslag
32 bud