Foto endnu ikke klar
879/1180
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
Unika arbejdsbord af massiv kaukasisk valnød. Organisk top monteret med T-formede ben, sarg med lille, udskåret opbevaringsrum med låge af eboniseret træ. Udført og sign. 1972 af Jacob Hermann, stemplet monogram. H. 70. L. 200. B. 40/62.
Proveniens: Nær ven af Jacob Hermann.
Design, 4. juni 2018
Vurdering
Hammerslag